5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Оціночно-будівельна експертиза, оцінка нерухомості

На вирішення судової експертизи поставлено наступні питання:

Замовити експертизу

Детальніше про оцінку нерухомості

1. Яка ринкова вартість житлового будинку з надвірними спорудами, що розташований за АДРЕСОЮ-1?

2. Чи можливий виділ в натурі належних відповідачам ОСОБІ-1 та ОСОБІ-2 по 11/80 часток житлового будинку з надвірними спорудами, що розташований за АДРЕСОЮ-1часток співвласників вказаного майна?

3. У разі неможливості здійснення виділу в натурі належних ОСОБІ-1 та ОСОБІ-2 по 11/80 частин житлового будинку з надвірними спорудами, що розташований за АДРЕСОЮ-1— визначити розмір грошової компенсації з урахуванням належних їм часток.

Об’єктом дослідження є житловий будинок з надвірними спорудами, розташований за АДРЕСОЮ-1.
Для відповіді на поставлені питання в денний час при природному та допоміжному освітленні за АДРЕСОЮ-1 у присутності позивача ОСОБИ-3, відповідачів — ОСОБИ-1 та ОСОБИ-2 експертом було здійснено візуально-інструментальне обстеження та фотофіксацію об'єкту дослідження.

При обстеженні (обмірах) були використані: електронний лазерний далекомір Leica DISTO D5 з дальністю вимірювання від 0,05 м до 200 м і точністю вимірювання ± 1 мм на відстані до 30 м, металева рулетка довжиною 10 м, і проводилася фотофіксація цифровим фотоапаратом «SONY».

В результаті огляду було встановлено, що обстежуваний житловий будинок з надвірними споруди знаходиться на внутрішній дворовій огородженій території земельної ділянки, яка має два входи (в'їзди), які здійснюються через металеві фарбовані ворота з хвіртками.
Після проведення огляду об’єкта дослідження, експерт встановив ринкову вартість житлового будинку з надвірними спорудами, що розташований за АДРЕСОЮ-1.

Враховуючи вимоги нормативної законодавчо-технічної документації, беручи до уваги архітектурно-планувальне рішення обстежуваного житлового будинку, розміщення житлового будинку та надвірних споруд на земельній ділянці, експерт дійшов висновку, що виділити в натурі належні ОСОБІ-1 та ОСОБІ-2 по 11/80 часток житлового будинку з надвірними спорудами, що розташований за АДРЕСОЮ-1, в точній відповідності до ідеальних часток законодавчо та технічно неможливо.

У зв’язку з цим, експерт запропонував на розгляд суду один технічно можливий варіант виділу в натурі належних ОСОБІ-1 та ОСОБІ-2 по 11/80 часток досліджуваного житлового будинку з надвірними спорудами, розроблений у відповідності до порядку користування, що склався на момент проведення обстеження, з відступом від ідеальних часток співвласників та за умови спільного користування вказаними співвласниками приміщеннями житлового будинку та надвірними спорудами.

У зв’язку з тим, що виділити в натурі належних ОСОБІ-1 та ОСОБІ-2 по 11/80 часток житлового будинку з надвірними спорудами у точній відповідності до їх ідеальних часток законодавчо та технічно неможливо експерт визначив розмір грошової компенсації.