5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

Як ділиться майно при розлучені?

Сімейний союз чоловіка та жінки породжує право спільної сумісної власності. Відповідно до Сімейного кодексу України кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя. Це означає, що подружжя разом на рівних правах користується набутим ними майном.

Розподіл майна при розлученні

Проте як бути у випадку розлучення? Розподіл майна при розлученні можливо реалізувати двома шляхами:

  1. Звернутися до суду з заявою про розподіл майна подружжя.
  2. Зареєструвати своє право власності. (За згодою власника, частина майна може перейти до іншого з подружжя на підставі цивільно-правових угод).

Дружина і чоловік мають право на розподіл майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу.

Розподіл майна при розлученні в Україні

Маючи право на частку в нерухомості при розподілі майна при розлученні в Україні можна порушувати питання виділу. Наприклад, у випадку з домоволодінням — виділити частку домоволодіння. У разі неможливості виділу, можна визначити вартість частки домоволодіння для компенсації одному з подружжя, або розробити порядок спільного користування майном. Як правило, у випадку з квартирами не існує технічної можливості розділити їх на окремі частки у відповідності до норм. Проте у більшості випадків можна встановлювати порядок користування приміщеннями квартири. Де коридор, кухня, санвузол будуть у спільному користуванні.

У випадку з однокімнатною квартирою, як правило, експерту необхідно ставити питання про визначення ринкової вартості частки квартири для компенсації одному із співвласників. При цьому квартира залишиться у власності іншого співвласника. Наші експерти допоможуть Вам правильно та об'єктивно розділити майно.

Детальніше про розподіл квартири при розлученні тут

Розподіл майна, що знаходиться у власності одного з подружжя

Часто майно зареєстроване лише на одного з подружжя. В такому випадку загальний порядок проведення розподілу (виділу) не зміниться, проте необхідно звернуту особливу увагу на частки у відповідності до яких експерт розроблятиме варіанти розподілу майна при розлученні.

Розподіл майна при громадянському шлюбі

Відповідно до Сімейного кодексу України сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки. Люди які проживають разом, ведуть спільне господарство, покращують свою умови життя, але стосунки яких не склалися, також можуть претендувати на поділ спільного майна. Важливим моментом є визначення в суді долі на яку претендує кожен, відповідно до якої експерт зможе зробити розподіл спільнонабутого майна.

Розподіл майна в іпотеці

Майно що знаходиться в іпотеці, також можна розділити між подружжям у випадку розлучення. При цьому необхідно звернути увагу на взаємовідносини з банком (кредитором) оскільки майно може знаходитись під забороною відчуження.

Розподіл майна при розлученні з дітьми

У випадку поділу майна лише між подружжям майно як правило ділиться навпіл, а як же ділиться майно при розлученні з дітьми? Слід звернути увагу на те що у разі наявності дітей, частки за рішенням суду або за домовленістю подружжя можуть бути змінені. Наприклад дружині, з якою залишається дитина, відводиться 2/3 домоволодіння, а чоловіку 1/3. В такому випадку суддя має вказати в Ухвалі про призначення судової експертизи відповідно до яких часток слід проводити розподіл. Також звертаємо Вашу увагу що рішення про те кому яку частку виділити не може прийматися судовим експертом. У відповідності до вимог чинного законодавства на вирішення експерту має бути поставлено питання щодо розподілу майна із зазначеними частками у відповідності до яких необхідно розробляти технічно можливі варіанти поділу.

Розподіл землі при розлученні

Розподіл землі при розлученні проводиться на загальних підставах так само як інше нерухоме майно. Проте, радимо спочатку вирішити питання з поділу будинку та господарськими спорудами, якщо воно не було вирішено раніше.

Важливо зауважити, що експерт не вирішує юридичні питання, тому не може визнавати права власності за будь-ким. Ми розробляємо технічно можливі варіанти розподілу земельних ділянок.

Для проведення судової експертизи або експертного дослідження щодо розподілу домоволодіння що є спільним майном подружжя необхідні правовстановлювальні документи та технічний паспорт на житловий будинок з господарськими спорудами, документи що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою. У випадку необхідності проведення розподілу земельної ділянки додатково необхідно надати технічну документацію (проект землеустрою) у відповідності до якої виготовлявся державний акт на право власності на земельну ділянку.

Наші експерти нададуть обґрунтований висновок в найкоротший термін з питань що пов'язані з поділом, виділом майна або встановленням порядку користування майном.