5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

Розділ квартири при розлученні

Поділ майна подружжя при розірванні шлюбу, в умовах сучасного життя, є поширеним процесом. Згідно із законодавством України майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності, майно належить їм в рівних частках.

Дуже часто подружжя не можуть мирно вирішити питання про поділ майна, і як наслідок виникає судові тяжби. При розірванні шлюбу поділу підлягають всі речі (майно), придбані за час шлюбу, за винятком речей індивідуального користування. 

Позитивна сторона експертизи полягає в тому, що її проведення дасть можливість розробити оптимальні для обох сторін варіанти поділу належного їм майна. Висновок експерта є надійним і обгрунтованим доказом у судовому процесі, на підставі якого, найчастіше, приймаються рішення суду.

Крім цього, експертиза може бути призначена для:

  • визначення вартості майна;
  • визначення розміру компенсації, якщо майно неможливо поділити в рівних частках;
  • визначення технічної можливості розподілу;
  • визначення порядку користування.

Якщо розподілу підлягають різні види майна (будинки, земельні ділянки, побутова техніка, автомобілі, доходи та ін), необхідно призначити комплексну експертизу, що дозволить в рамках одного дослідження вирішити питання, що відносяться до компетенції різних експертів.