5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

an example safe titleВизначення несучої здатності перекриття об’єкта обстеження базується на основі аналізу технічної документації, встановленні параметрів та окремих критеріїв технічного стану, виконанні обстеження конструкцій та наданні Звіту про технічний стан, у якому перебувають конструкції.

До ТОВ «Судова незалежна експертиза України» звернувся представник публічного акціонерного товариства м. Києва з проханням провести розрахунок несучої здатності перекриття об'єкта обстеження, а саме встановити можливість розміщення двох сейфів на перекритті першого поверху.

Об'єктом обстеження була будівля бізнес-центру з 2-рівневим підвалом (паркінгом) та технічним поверхом, що розташована за АДРЕСОЮ-1.

Спеціалістом було проведено візуальне обстеження видимих дефектів, пошкоджених окремих конструктивних елементів, їх деформації, тріщин в елементах та вузлах, руйнування, або його початок, корозію матеріалів та конструкцій, фотографування дефектних ділянок в конструкціях. Внаслідок візуально-інструментального обстеження, враховуючи вимоги діючих норм і за непрямими ознаками на підставі оцінки тріщиноутворення в існуючих стінах, перекритті, колонах визначався технічний стан об'єкта і фізична готовність до можливості подальшої експлуатації перекриття. Обстеження проводилось із застосуванням спеціальних приладів (лазерної рулетки LeicaDISTOA5, металевої рулетки довжиною 10 м, фотоапарата та ін.).

Для визначення навантажень та несучої здатності перекриття були виконані наступні розрахунки, підставою яких є: викопіювання з проектно-кошторисної документації та об’ємна вага будівельних матеріалів.

an example safeВ існуючому виді основні вертикальні та горизонтальні несучі конструкції, в цілому забезпечують експлуатаційну придатність будівлі. В результаті визначення несучої здатності перекриття об’єкта обстеження, в межах встановлення двох сейфів, встановлено, що запас міцності конструкції перекриття на ділянці встановлених сейфів знижений на 6%. Ефективність розподілу навантаження від двох сейфів забезпечена шляхом конструктивної схеми несучих конструкцій міжповерхового перекриття: жорстких монолітних вузлів сполучення пілонів, діафрагм, ригелій і плоскої плити перекриття.

Встановлено, що конструктивні елементи, які утворюють остов будівлі, що несе окремі деталі та інженерні мережі й устаткування знаходяться в технічному стані, який визначається як «добре»; дефекти та ушкодження, які призводять до зменшення міцнісних властивостей не виявлені.

Для забезпечення безпечної та надійної експлуатації будівлі з метою попередження руйнівних процесів необхідно систематично проводити спостереження за станом будівельних конструкцій. Тобто з технічної точки зору розміщення двох сейфів на міжповерховому перекритті першого поверху будівлі бізнес-центру, що розташована за АДРЕСОЮ-1 в м. Київ — можливо.