5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Оціночно-будівельне експертне дослідження, розмір збитків у результаті пожежі

На вирішення експертного дослідження поставлено питання:

1. Яка вартість матеріальної шкоди, завданої власнику квартири А, що знаходиться за АДРЕСОЮ-1, пошкодженої у результаті пожежі?

Замовити експертизу

Детальніше про визначення розміру матеріальної шкоди

Для відповіді на поставлене питання в денний час, при природному і допоміжному освітленні за АДРЕСОЮ-1, в присутності Замовника, експертом було здійснено візуально-інструментальне обстеження об’єкту дослідження та його фотофіксація.

Візуально-інструментальне обстеження здійснювалось з використанням електронного лазерного далекоміру Leica DISTO D5 з дальністю вимірювання від 0,05 м до 200 м і точністю вимірювання ± 1 мм на відстані до 30 м, металевої рулетки довжиною 10 м; фотофіксація проводилася цифровим фотоапаратом «SONY».

За результатами візуального обстеження в натурі приміщень квартири А, виявлено, що пошкоджені усі приміщення вищевказаної квартири внаслідок пожежі.

Детальніше про оцінку збитків при залитті квартири

В результаті проведення візуально-інструментального обстеження конструктивних елементів та оздоблення приміщень квартири А, які постраждали внаслідок пожежі, експертом було виявлено наступні пошкодження, що характерні для дії полум'я (високої температури) на опоряджувальні матеріали:

1. Стелі — штукатурені та фарбовані. При обстеженні виявлено сліди закопчення, розтріскування, лущення та відпадання шару фарби;
2. Стіни – частково штукатурені, міжкімнатні перегородки — дерев'яні; зовні стіни даного приміщення обклеєні миючими щільними шпалерами. При обстеженні виявлено сліди закопчення, плавлення оздоблення, відсутність шпалер на більшій частині поверхні стін, дерев'яні перегородки обвуглені.
3. Підлога — лінолеум. При обстежені виявлено закопчення поверхні, здуття матеріалу.

Таким чином, виходячи з вище вказаного, експертом було встановлено, що приміщення квартири А, що постраждали внаслідок пожежі, отримали значний і передчасний фізичний знос.

Для визначення розміру матеріальної шкоди (вартості відновлювального ремонту) в квартирі А, завданої внаслідок пожежі, експертом було здійснено необхідні обміри приміщень вищевказаної квартири для визначення площ стін, підлог, стель, сходів, дверних та віконних блоків вказаної квартири, на яких необхідно виконати ремонтні роботи.

Вартість відновлювального ремонту (з врахуванням вартості будівельних матеріалів), який необхідно виконати для усунення пошкоджень в квартирі А, що виникли у результаті пожежі, була визначена експертом у відповідності з вимогами Державними будівельними нормами.

Вартість матеріальної шкоди завданої власнику квартири А була визначена експертом у сумі Х грн. на момент складання висновку.