5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Оціночно-будівельне експертне дослідження, розмір збитків

На вирішення експертного дослідження поставлено наступне питання:

Замовити експертизу

Детальніше про визначення розміру матеріальної шкоди

1. Яка вартість ремонтно-будівельних робіт (розмір завданої матеріальної шкоди) у приміщеннях квартири А, що розташована за АДРЕСОЮ-1, проведення яких необхідно для усунення пошкоджень унаслідок залиття?

Об'єктом дослідження є квартира А, що розташована за АДРЕСОЮ-1, власником якої є ОСОБА-1.

Для відповіді на поставлене питання в денний час, при природному і допоміжному освітленні за АДРЕСОЮ-1, у присутності ОСОБИ-1, експертом було здійснено візуально-інструментальне обстеження об’єкту дослідження та його фотофіксація.

Візуально-інструментальне обстеження здійснювалось з використанням електронного лазерного далекоміру Leica DISTO D5 з дальністю вимірювання від 0,05 м до 200 м і точністю вимірювання ± 1 мм на відстані до 30 м, металевої рулетки довжиною 10 м; фотофіксація проводилася цифровим фотоапаратом «SONY».

За результатами візуального обстеження в натурі приміщень досліджуваної квартири та згідно до наданої Замовником копії Акту обстеження, складеного та підписаного комісією у складі представників дільниці, експертом встановлено, що дійсно в досліджуваній квартирі А у приміщенні житлової кімнати сталося залиття.

Детальніше про оцінку збитків при залитті квартири

Таким чином, виходячи з проведеного візуально-інструментального обстеження, експертом було встановлено, що приміщення житлової кімнати квартири А, яке потрапило під залиття, отримало значний і передчасний фізичний знос.

Для усунення пошкоджень, завданих власнику досліджуваної квартири А заподіяних внаслідок залиття, необхідно здійснити наступний перелік ремонтно-будівельних робіт:

  • заміна частини пошкодженого гіпсокартону на стелі;
  • шпаклювання та фарбування стелі;
  • фарбування стін з розчищенням пошкодженої поверхні (у т.ч. шпаклювання);
  • оброблення пошкоджених ділянок антисептиком;
  • заміна ламінату.

Після проведення експертного дослідження, експертом була визначена вартість відновлювального ремонту (з врахуванням вартості будівельних матеріалів), який необхідно виконати для усунення пошкоджень в квартирі А завданих залиттям.