5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Психологічне дослідження з визначення розміру моральної шкоди в результаті ДТП

На вирішення спеціаліста-психолога поставлені питання:

Замовити експертизу

Детальніше про незалежну експертизу автомобіля

1. Чи була ситуація та її наслідки, що пов’язана з потраплянням ОСОБИ у ДТП психотравмуючою для неї?

2. Якщо дана ситуація та її наслідки були психотравмуючими, то чи нанесена ОСОБІ моральна шкода з психологічної точки зору?

3. Якщо так, то який можливий розмір відшкодування нанесеної ОСОБІ моральної шкоди з психологічної точки зору?

Зміст поставлених перед психологом питань обумовив використання психологічних методик, спрямованих на обстеження індивідуально-психологічних властивостей людини (характеру та рівня протікання психічних процесів, особистісних властивостей) та емоційних проявів під впливом певних життєвих подій, а також методик, що дозволяють структурувати особливості психологічних аспектів з урахуванням конкретних обставин по справі з метою подання їх у кількісних показниках.

При психологічному дослідженні експертом зафіксовано, що ОСОБА поводиться природно, комунікабельна, доброзичлива, на питання відповідає по суті, впевнено аргументує власну позицію, логічно розмірковує.

При психологічному дослідженні встановлено, особисті якості та цінності ОСОБИ.

Психологічний аналіз ситуації, що склалася для ОСОБИ внаслідок ДТП, дозволяє констатувати, що зазначена ситуація була та залишається для неї інтенсивно психотравмуючою. Психотравмуючий характер зазначеної ситуації ДТП та пов’язані з цим негативні душевні переживання (страждання) є психологічною передумовою для кваліфікації моральної шкоди ОСОБІ.

Після проведеного дослідження експерт встановив розмір заподіяної ОСОБІ моральної шкоди внаслідок психотравмуючих переживань, пов’язаних із ДТП з урахуванням психологічних коефіцієнтів, яка може становити 36 мінімальних заробітних плат.