4.5 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (2 Votes)

Земельно-технічне експертне дослідження, визначення площі земельних ділянок

На вирішення експертизи поставлено наступні питання:

Замовити експертизу

Детальніше про визначення площі земельної ділянки

1. Яка фактична площа земельної ділянки, що знаходиться за АДРЕСОЮ-1, власником якої є ОСОБА-1?

2. Чи відповідає площа та межі земельної ділянки, що знаходиться за АДРЕСОЮ-1, власником якої є ОСОБА-1, площі та межам земельної ділянки, визначеним у державному акті на право власності на земельну ділянку?

3. Яка фактична площа земельної ділянки, розташованої за АДРЕСОЮ-2, належної ОСОБІ-2, та чи відповідає фактично займана площа вказаної земельної ділянки площі та межам, визначеним у державному акті на право власності на земельну ділянку виданого на ім'я ОСОБИ-2. Якщо ні, то в чому полягає невідповідність?

4. Чи здійснене з боку власника земельної ділянки, що знаходиться за АДРЕСОЮ-2, ОСОБОЮ-2, захоплення та забудова земельної ділянки, що належить ОСОБІ-1? Якщо так, то яким чином можливо усунути вказані факти із дотриманням норм та правил ДБН?

Об'єктами дослідження є:

  • земельна ділянка (№1), що знаходиться за АДРЕСОЮ-1 , власником якої є ОСОБА-1;
  • земельна ділянка (№2), що знаходиться за АДРЕСОЮ-2 , власником якої є ОСОБА-2.

Для відповіді на поставлені питання експертом в денний час, при природному освітленні було проведено візуально-інструментальне обстеження об'єктів дослідження вказаних земельних ділянок.

При зіставленні (накладанні) фактичних меж земельної ділянки №1, власником якої є особа-1, в одній системі координат з межами, які визначені Державним актом на право власності на земельну ділянку експертом було встановлено, що її фактична межа відповідає межі згідно Державного акту. А при зіставленні (накладанні) фактичних меж земельної ділянки №2 експертом було встановлено, що вони не відповідають межам, які визначені Державним актом.

В результаті проведеного обстеження, здійсненого комплексу топографо-геодезичних робіт та камеральної обробки даних, отриманих в результаті польових вимірів, експерт дійшов висновку, що на межі земельних ділянок №1 та №2 розташована частина триповерхової будівлі та огорожа відповідача ОСОБИ-2.

Окрім цього, встановлено, що фактична площа земельної ділянки №2, яка на момент проведення обстеження знаходиться у користуванні ОСОБИ-2 складає 782 м2 (0,0782 га).

Після проведеного дослідження експерт розрахував, що з боку власника земельної ділянки №2, ОСОБОЮ-2. здійснено захоплення та забудова земельної ділянки №1, що належить ОСОБІ-1.

Перенесення нерухомого майна - будівлі та огорожі ОСОБИ-2, що розташовані на земельній ділянці ОСОБИ-1, призведе до їх руйнування (знецінення), тому усунення факту захоплення та забудови земельної ділянки, зо розташована за АДРЕСОЮ-1 з дотриманням норм та правил ДБН є неможливим.