5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Будівельно-технічне експертне дослідження, відповідність будівлі ДБН

На вирішення будівельно-технічного експертного дослідження поставлено наступні питання:

Замовити експертизу

1. Чи відповідає здійснювана Особою-1 реконструкція (будівництво) отриманому проекту, будівельним нормам та правилам? Якщо не відповідає, визначити, які відступи від проекту, норм та правил допущені при реконструкції (будівництві).

2. Чи виходить здійснювана Особою-1 реконструкція (будівництво) за межі належної їй частини домоволодіння N?

3. Чи є здійснювані Особою-1 роботи реконструкцією або нею здійснюється нове будівництво?

Для відповіді на поставлені питання експертом в денний час, у присутності позивачів ОСОБИ-2, ОСОБИ-3 та відповідача ОСОБИ-1, при природному та допоміжному освітленні за АДРЕСОЮ-1 було здійснено візуально-інструментальне обстеження та фотофіксацію об'єкту дослідження.

При обстеженні (обмірах) були використані: електронний лазерний далекомір Leica DISTO D5 з дальністю вимірювання від 0,05 м до 200 м і точністю вимірювання ± 1 мм на відстані до 30 м, металева рулетка довжиною 10 м, і проводилася фотофіксація цифровим фотоапаратом «CANON».

В результаті проведеного візуально-інструментального обстеження 11/25 частин домоволодіння N, власником яких є ОСОБА-1, експертом було встановлено наступне:
на момент проведення огляду на місці демонтованих приміщень розпочато спорудження нового житлового будинку, що є окремою будівлею з індивідуальними окремими несучими елементами, конструктивно не зв'язаними з існуючими конструкціями частини житлового будинку, належної ОСОБІ-2 та ОСОБІ-3.

Зіставляючи результатами обстеження з даними наданого Проекту на будівництво індивідуального житлового будинку з демонтажем існуючих споруд експертом встановлено, що будівництво житлового будинку, здійснюване Особою-1 не відповідає отриманому Проекту. Окрім цього, експертом встановлено, що вказане будівництво не відповідає будівельним нормам та правилам, здійснювані будівельні роботи виходять за межі належної ОСОБІ-1 11/25 частки і воно є новим будівництвом.

У зв’язку з цим експертом було розраховано розмір матеріальної шкоди заподіяної ОСОБІ-2 та ОСОБІ-3.