5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

Пам’ятка для сторін у справі про порядок отримання роз’яснень  від експерта щодо даного ним висновку судової експертизи

Приймаючи до уваги практичну необхідність, а також з метою поширення актуальної інформації, що стосується проведення судових експертиз, Судова незалежна експертиза України надає наступні роз’яснення (наголошує).

Якщо Вам, як стороні у справі, незрозумілий висновок проведеної судової експертизи або виникли зауваження до експерта, Ви маєте право задати йому свої питання та отримати вичерпні відповіді в рамках судового засідання.

Відповідно до ч. 2 ст. 12 ЗУ “Про судову експертизу” експерт зобов`язаний на вимогу особи або органу, які залучили експерта, судді, суду дати роз’яснення щодо даного ним висновку. Таким чином, для отримання роз’яснень від експерта Вам необхідно звернутись до суду із відповідним клопотанням та переліком питань та/або зауважень до висновку проведеної судової експертизи.

У разі задоволення Вашого клопотання суд викликає експерта у судове засідання для надання відповідних роз’яснень. При цьому судом може бути прийняте рішення про отримання роз’яснень від експерта у письмовій формі без його безпосередньої участі у судовому засіданні.

Окрім цього, Ви можете звернутись до керівництва Судової незалежної експертизи України із відповідною заявою, питаннями або зауваженнями щодо висновку судової експертизи (Реквізити для звернень: Судова незалежна експертиза України  04076, м. Київ, просп. Степана Бандери, 6; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.; (044) 392-14-48).

Обставини, викладені у подібних зверненнях будуть ретельно перевірені у найкоротші строки.

За результатами перевірки Вам буде направлено відповідні роз’яснення (відповіді), а також надано інформаційну підтримку щодо можливих подальших дій, в межах передбачених чинним законодавством.