5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

Радіація! Одне слово, що здатне призвести нас до жаху, бо ми не знаємо де і коли можемо потрапити під  його вплив. Радіація - це процес, при якому випромінюється енергія, що переноситься у просторі електромагнітними хвилями або нескінченно малими частками. Простими словами радіацію можна охарактеризувати як дію, яка негативно впливає на здоров’я людини, що безпосередньо опинилася в поле дії випромінювання, та й на здоров’я майбутнього покоління.

Детальніше про вимірювання рівня радіації в квартирі

Існують природна та штучна радіація, які є повністю різними як за принципом дії, так і за його наслідками. Природними радіоактивними речовинами прийнято вважати речовини, які утворилися і впливають на людину без її участі. Земна кора, вода, повітря завжди містять радіоактивні елементи.  Уникнути опромінення від природних джерел радіації абсолютно неможливо. Протягом всієї історії існування Землі, випромінювання з космосу, опромінюють оточуюче середовище. Найбільш поширеною природною радіацією є сонячна радіація, яка може викликати сонячні опіки, передчасне старіння шкіри з появою зморщок, а також має відношення до виникнення раку шкіри.

Вплив радіаційного випромінювання на живий організм викликає в ньому різні оборотні і необоротні біологічні зміни. І ці зміни діляться на дві категорії - соматичні, які викликані безпосередньо у людини, і генетичні, що виникають у нащадків. Тяжкість впливу радіації на людину залежить від того, як відбувається цей вплив - відразу або порціями. Більшість органів встигає відновитися того чи іншого ступеня від радіації тому вони краще переносять серію короткочасних доз, в порівнянні з тією ж сумарною дозою опромінення, що отримується за один раз. 

Відкриття радіоактивності послужило поштовхом для прикладного використання цього фізичного явища. У результаті господарської діяльності за останні кілька десятиліть людина створила штучні джерела радіоактивного випромінювання і навчилася використовувати енергію атома в самих різних цілях: медицині, для виробництва енергії та атомної зброї, для пошуку корисних копалин та виявлення пожеж. До штучної радіації належать рентгенівські промені, які використовуються для діагностики та лікування різних захво­рювань, але вони також можуть стати причиною виникнення опіків, вроджених дефектів, а іноді і раку.

Радіоактивність здатна викликати ушкодження не тільки одразу після впливу великих доз, а й через багато років. Люди, які дов­го працювали на уранових рудниках, мали схильність до раку легенів. Художники, які розмальовували цифербла­ти годинників фарбами, що світяться, часто хворіли на рак кісток. Радіоактивний фон середовища проживання ство­рюється космічним випромінюванням, природними радіоактивними речовинами в організмі людини, оточую­чих побутових предметах.

Розвиток ядерної енергетики, військової промисло­вості, випробування ядерної зброї, використання радіоак­тивних ізотопів та іонізуючого випромінювання в медицині та різноманітних виробничих процесах впливають на рівень радіоактивного фону навколишнього середовища.
Актуальною проблема впливу радіації стала внаслідок застосування атомної зброї в Хіросімі та Нагасакі, ядерних випробувань, використання ядерної енергії в мирних цілях, насамперед в атомних електростанціях. Для України ця проблема загострилась після Чорнобильської трагедії.

Проблема екології - одна з найактуальніших у наш час, і хочеться вірити, що наші нащадки не будуть так схильні до негативних факторів навколишнього середовища, як в даний час. Проте людство не усвідомлює важливості й глобальності тієї проблеми, яка стоїть перед ним щодо захисту екології. Нам варто замислитись про захист навколишнього середовища і підтримувати той природний баланс, у якому людина здатна нормально існувати.