5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

Шановні особи, що приймають участь у справі! Враховуючи необхідність проведення натурного обстеження об’єкту дослідження (надалі обстеження) в рамках експертизи призначеній у Вашій справі, просимо ознайомитися та прийняти до уваги наступну інформацію:

 1. Якщо ви плануєте приймати участь в обстеженні, підготуйте будь ласка документ що посвідчує особу (паспорт, водійське посвідчення, тощо);

 1. У більшості випадків обстеження здійснюється за такими стадіями:
  - візуальне ознайомлення;
  - обміри та фотофіксація;
  - запис отриманих даних.

 1. У процесі обстеження спеціалістами може використовуватись відповідне обладнання: електронний лазерний далекомір, металева рулетка, цифровий фотоапарат, відеокамера, тощо.

 2. За можливості, підготуйте об’єкт дослідження до обстеження та здійснення обмірів. Якщо це земельна ділянка — звільніть її від хаотичної та високої рослинності, захаращення великогабаритними предметами для вільного доступу до усіх її меж. Якщо обстеження проводиться стосовно будинку з господарськими спорудами — підготуйте будь ласка ключі для доступу до всіх приміщень та споруд. Експерту необхідно буде оглянути кожне приміщення, що має відношення до дослідження. Це створить належні умови праці експерта, цим самим значно скоротить тривалість виконання обстеження.

 1. Зверніть увагу! Якщо власник (користувач) об’єкту дослідження, незалежно від його зацікавленості в проведенні експертизи, не надає можливості іншій стороні по справі (законному представнику) бути присутнім (приймати участь) під час проведення натурного обстеження (не впускає на ділянку, в будинок, квартиру, тощо...) експерт не може впливати на його рішення та забезпечувати доступ іншій стороні. Обстеження об’єкта дослідження в такому випадку здійснюється експертом без участі сторони чи її законного представника, при цьому у висновку експерта про це робиться відповідний запис. Незалежно від того, чи здійснено обстеження об’єкту дослідження за участю усіх сторін по справі (їх законних представників), чи за відсутності (неявки, недопуску) когось із них, - результат експертизи не зміниться.

 1. Нагадуємо, що при ненаданні експерту доступу до об’єкту, експертиза далеко не завжди буде залишена без виконання. З дозволу особи чи органу, що призначив експертизу, - дослідження, може проводитись на підставі даних, що є в матеріалах справи. При цьому дії особи, що не надає доступ до об’єкта дослідження можуть бути визнані судом як ухилення від участі в експертизі. Відповідно до ст. 146 ЦПК України суд залежно від того, хто із осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з'ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.