Залізнично-транспортна експертиза

Оскільки значимість залізничного транспорту досить велика, а пасажирські та вантажні перевезення (загального користування і промислові) відіграють важливу роль в житті громадян держави і країни в цілому, тому необхідно на високому рівні організовувати безпеку руху на залізничному транспорті.

На сьогоднішній день більшість підприємств в Україні (як залізничних, так і  промислових) користуються різноманітними видами рухомого складу, значна частина якого дісталася їм у спадок від СРСР. Це і тяговий рухомий склад, тобто локомотиви (паровози, електровози, тепловози), і моторвагонний, самохідний склад спеціального призначення, несамохідний рухомий склад (вагони).

За тривалий час інтенсивної роботи, рухомий склад залізничного транспорту  знаходяться в сильно зношеному стані. Часто це призводить до обставин (аварій) на залізниці. Виною того можуть стати так само і порушення правил експлуатації залізничного складу, колії, пристроїв сигналізації та зв'язку. Нерідкі випадки, коли причиною стає поєднання декількох різних несправностей.

Вартість експертизи:

Вартість експертизи визначається в кожній ситуації окремо з урахуванням її особливостей.

Первинна консультація (перевірка достатності документів та інформації для проведення дослідження, рекомендації про порядок призначення дослідження) - БЕЗКОШТОВНО.

Розширена (платна) консультація з можливим оглядом об'єкта дослідження і наданням попередніх висновків (без оформлення висновку експертного дослідження) - від 2000 грн. Вартість платної консультації включається в загальну вартість дослідження в разі його подальшого проведення.

Для визначення вартості проведення дослідження саме в вашому випадку необхідно повідомити нам опис ситуації, в якій виникла необхідність проведення дослідження.

Детальніше

Замовити експертизу

Термін проведення:

Термін проведення судових експертиз та експертних досліджень залежить від складності дослідження, кількості поставлених питань та завантаженості фахівців відповідної галузі знань.

Встановлюється після попереднього аналізу документів в межах передбачених п. 1.13 розділу І "Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень", затвердженої Наказом Міністерства юстиції України 08.10.1998 р. № 53/5.

Орієнтовний термін проведення становить:

  • для судових експертиз - до 30 днів;
  • для експертних досліджень - до 10 днів.

Детальніше

Замовити експертизу

Приклади експертиз:

 

Фахівці Судової незалежної експертизи України готові відповісти на питання про причини події і невідповідність фактичних дій учасників події вимогам нормативних документів.

Також в нашій компетенції встановити:

train

  • технічний стан рухомого складу; залізничної колії; системи сигналізації, централізації і блокування;
  • безпосередню технічну причину події на залізничному транспорті;
  • послідовність проміжних технічних причин, що призвели до формування безпосередньої технічної причини;
  • інші питання, що стосуються виникнення залізничної події.

Крім цього може бути проведена експертиза відповідності елементів залізничної колії вимогам ДСТУ, визначено якість проведених ремонтних робіт як залізничної колії, так і рухомого складу.

Схожі матеріали:

Експертиза технічного стану залізничних колій може проводитися також безпосередньо на етапі будівництва. Фахівці, які займаються проведенням експертизи, допоможуть прорахувати ризики, а також простежити за правильним і чітким виконанням всіх умов будівництва. Висновок експерта, який видається за підсумками проведення експертизи, містить також рекомендації щодо усунення недоліків з мінімальними витратами.

Відповіді на питання, що належать до експертизи технічного стану елементів залізничної колії, можуть використовуватися для вирішення суперечок щодо приналежності під'їзних шляхів того чи іншого підприємства.

Проведення експертизи можливо в «судовому порядку». Для цього необхідно подати клопотання до суду з проханням призначити судову експертизу.

Надати можливість експерту оглянути місце залізно-дорожньої пригоди, бажано в максимально короткі терміни. Тому експертиза може бути проведена в рамках експертного дослідження, шляхом подачі заяви про проведення судової експертизи.

Замовити експертизу


Законодавство про судові експертизи:

Про судову експертизу
Верховна Рада України; Закон від 25.02.1994 № 4038-XII

Про затвердження Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та Науково-методичних [...]
Мін'юст України; Наказ, Інструкція, Рекомендації від 08.10.1998 № 53/5

Про затвердження Порядку проведення рецензування висновків судових експертів та висновків експертних [...]
Мін'юст України; Наказ, Порядок від 25.05.2015 № 775/5


Кваліфікація наших експертів:

Всі спеціалісти Судової незалежної експертизи України мають Свідоцтва Міністерства юстиції України про присвоєння відповідної кваліфікації судового експерта та внесені до єдиного Реєстру атестованих судових експертів. Роботи з проведення судових експертиз та експертних досліджень виконуються у повній відповідності до діючого законодавства України та нормативно правових актів Міністерства юстиції України, що стосуються проведення судових експертиз та експертних досліджень.


Отримати консультацію з приводу проведення залізнично-транспортної експертизи ви можете за телефоном, або в наших регіональних відділеннях у містах: Київ, Одеса, Чернігів, Миколаїв, Житомир, Кіровоград, Чернівці, Хмельницький. Прийом громадян здійснюється за попереднім записом.


Корисна інформація: