Узгодження, експертиза та затвердженняБудівництво являє собою не просто зведення об'єктів будівництва, їх реставрацію або капітальний ремонт, будівництво - це складний процес, що супроводжується розробкою та збором необхідної документації, отримання відповідних дозволів тощо.

Такий процес умовно можна поділити на кілька етапів: узгодження, проведення експертизи та затвердження проектної документації, які, як правило, необхідно пройти зацікавленим особам при плануванні будівництва.

Узгодження - це отримання дозволу на будівництво відповідно до розробленого проекту органів пожежної охорони, екології, енергозбереження, охорони праці, санітарно-епідеміологічний, а також від місцевих органів містобудування та архітектури.

Перед затвердженням проектів будівництва проводиться їх експертиза, з метою визначення якості проектних рішень шляхом виявлення відхилень від вимог до міцності, надійності та довговічності будинків і споруд, їх експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення. Крім того, експертиза є завершальним етапом розробки проектів будівництва.

Затвердження проектної документації - це дозвіл відповідних органів державної влади на зведення об'єкта будівництва. Хто видає такий дозвіл, визначається виходячи різних обставин, зокрема: хто надає кошти (державний бюджет, місцеві бюджети, кошти державних або приватних юридичних осіб; загальна кошторисна вартість будівництва та ін. Затвердження є останнім етапом, після чого можна приступати до безпосереднього будівництва.

Даний вид дослідження не проводиться на даний момент