5 1 1 1 1 1 (1 Vote)

Тест на кокаїн

Зразок, що аналізується:

Свіжа сеча людини. Оптимальним є тестування першої ранкової сечі.

Визначення ґрунтується на принципі імунохроматографічного аналізу

Чутливість визначення (мінімально визначувана концентрація) становить 300 нг / мл кокаїну (або його метаболітів).

Наявність у сечі в концентрації 100 мкг / мл інших сполук (атропін, кофеїн, адреналін, амітриптилін, фуросемід, лідокаїн, прокаїн, вітамін С, налтрексон, налоксон, 3-гідроксітірамін та ін.) Не заважає визначенню кокаїну (або його метаболітів).

У той же час деякі структурно споріднені кокаїну з'єднання (бензоілекгонін в концентрації 300 нг / мл) дають позитивну реакцію під час визначення.

Довідкова інформація по кокаїну

Кокаїн - алкалоїд, один з найсильніших і небезпечних наркотичних стимуляторів ЦНС природного походження. Його отримують із сухого листя коки - кокаїнового куща Erythroxylon coca. Місцевий анестетіческій ефект кокаїну використовується в медичних цілях: новокаїн і прокаїн - його похідні.

Наркомани цінують кокаїн за його потужну, хоча і короткочасну (від 5 хвилин до 1 години) дію - ейфорію, прилив енергії, швидкості, відчуття впевненості в собі. Після закінчення дії стимулятора швидко виникає сильна депресія і ломка. Щоб досягти такого ж результату наступного разу, дозу необхідно збільшувати.

До негативних наслідків прийому кокаїну відносяться: втрата апетиту, тахікардія, підвищений тиск при загальному звуженні периферійних кровоносних судин, схильність до насильства, дратівливість, слухові і відчутні галюцинації (повзають під шкірою комахи), спазми і судоми, паніка, психоз, параноя. У хронічних кокаїнових наркоманів, як правило, необоротно пошкоджені кровоносні судини серця і мозку, зруйновані тканини носа, зуби, печінка і легені, засмучено свідомість. При передозуванні смерть настає від дихальної недостатності, серцевих нападів і крововиливів у мозок.

Орієнтовний період можливого виявлення кокаїну та його метаболітів у сечі

Кокаїн  6-8 годин 
 Бензоілекгонін  2-3 доби

Ознаки вживання кокаїну:

Психомоторне збудження, тахікардія, артеріальна гіпертонія, пітливість, при хронічному використанні можливі ¬ пневмонія. Характерними ознаками «кокаїнізму» є хронічний риніт, часті респіраторні захворювання, перфорація носової перегородки; почервоніння і расчеси або насічки шкіри, так звані «укуси кокаїнових клопів», виразки на яснах, пошкоджена зубна емаль, широкі зіниці.

Деякі структурно споріднені сполуки, зазначені нижче, дають позитивну реакцію при наявності їх в аналізованому об'єкті на рівні, що дорівнює або перевищує концентрацію (нг / мл):

Бензоілекгонін 300
Кокаїну гідрохлорид 780
Кокаетілен 12500
Екгонін гідрохлорид 32000

Якщо ви запідозрили факт вживання наркотиків вашими близькими, обійтися без тесту неможливо, адже далеко не завжди можна на око визначити стан людини. Відсутній погляд, круги під очима або запалі щоки зовсім не означають, що людина піддався цій пагубній пристрасті. Та й у початківців наркоманів їх просто може і не бути. Із  за різноманітності видів наркотиків, на тілі можуть бути відсутніми і сліди від внутрішньовенних ін'єкцій.

Точність результату: від 0,2 до 8 відсотків.

Сліди наркотиків можуть бути виявлені навіть через кілька днів після їх прийому.

Фахівці Судової незалежної експертизи України допоможуть точно і якісно визначити факт вживання наркотичних речовин.

Досліджуваний зразок: сеча

Даний вид дослідження тимчасово не проводиться