5 1 1 1 1 1 (1 Vote)

Тест на бензодиазепин

Зразок, що аналізується:

Свіжа сеча людини. Оптимальним є тестування першої ранкової сечі.

Чутливість визначення (мінімально визначувана концентрація) становить 300 нг / мл бензодіазепіну (або його метаболітів).

Наявність у сечі в концентрації 10 мкг / мл інших наркотичних сполук (морфін, каннабинола, амфетамін, фенциклидин, деоксіефедрін, метамфетамін та фенобарбітал) не заважає визначенню бензодіазепіну (або його метаболітів).

Бензодіазепіни - група депресантів центральної нервової системи, що застосовуються для заспокоєння, полегшення спазмів м'язів, виклику сну. Тривалий прийом викликає фізичну і психологічну залежність.

За своєю наркотичною дією бензодіазепіни подібні з барбітуратами та алкоголем: порушується координація, сповільнюється і спотворюється мова, м'язовий тонус знижений, хода розхитана, язик покритий щільним білуватим нальотом, шкіра бліда, а слизові оболонки сухі.

Часто їх прийом супроводжується вживанням інших сильних наркотиків, наприклад, героїну і кокаїну, що призводить до посилення їх дії. При передозуванні дихання людини стає поверхневим, шкіра липкою, розширюються зіниці, частішає і слабне пульс, можлива кома і навіть смерть.

Способи вживання:

У більшості випадків бензодіазепіни приймаються перорально, хоча ряд препаратів з цієї групи може вводитися внутрішньовенно або внутрішньом'язово.

Приблизний термін виявлення в сечі похідних 1,4-бензодіазепіну

Короткочасної дії (Триазолам, Мідазолам та ін.) 24 години
Середній час дії (Оксазепам, Хлордиазепоксид, Лоразепам та ін.) 40-80 годин
Тривалої дії (Діазепам, Нітразепам, Клоназепам та ін.) 7 діб

Ознаки вживання:

Схожі з ознаками, що виникають при вживанні похідних барбітурової кислоти, однак при інтоксикації бензодиазепинами симптоми проявляються не так явно і розвиваються повільніше. Зовнішнє враження від людини, прийняв бензодиазепин, дуже схоже на стан алкогольного сп'яніння - людина балакучий і жвавий, координація рухів у нього порушена, хода хитка, мова дизартричная, з персерваціі. Слизові оболонки сухі. Обличчя і шкіра бліді, зіниці розширені, реакція на світло млява. Мовою виявляється щільний білий наліт. Апетит порушений. Також явно виражене зниження м'язового тонусу, особливо в ногах.

При наявності деяких структурно споріднених сполук в аналізованої сечі в кількості, що дорівнює або перевищує зазначену нижче концентрацію (нг / мл), можлива позитивна реакція:

оксазепам 300
алпразолам 196
гідроксіалпразолам 1262
бромазепам 1562
хлордиазепоксид 1562
клоназепам 781
клобазам  98
Хлоразепат  195
Делоразепам 1562
Дезалкілфлуразепам 390
діазепам 195
естразолам 2500
флунітразепам 390
лоразепам 1562
лоразепам глюкуронід 156
мідазолам 1250
нітразепам 98
норхлордіазепоксід 195
нордіазепам 390
темазепам 98
триазолам 2500

Крос-реакція виникає також на хлорпромазин.

Зверніть увагу на той факт, що до найбільш поширеного в Україні препарату - феназепаму даний тест має низьку чутливість, тобто він виявить феназепам лише при його великих концентраціях у сечі.

Якщо ви запідозрили факт вживання наркотиків вашими близькими, обійтися без тесту неможливо, адже далеко не завжди можна на око визначити стан людини. Відсутній погляд, круги під очима або запалі щоки зовсім не означають, що людина піддався цій пагубній пристрасті. Та й у початківців наркоманів їх просто може і не бути. Із  за різноманітності видів наркотиків, на тілі можуть бути відсутніми і сліди від внутрішньовенних ін'єкцій.

Точність результату: від 0,2 до 8 відсотків.

Сліди наркотиків можуть бути виявлені навіть через кілька днів після їх прийому.

Фахівці Судової незалежної експертизи України допоможуть точно і якісно визначити факт вживання наркотичних речовин.

Досліджуваний зразок: сеча

Даний вид дослідження тимчасово не проводиться