5 1 1 1 1 1 (1 Vote)

Тест на амфетамін

Зразок, що аналізується:

Свіжа сеча людини. Оптимальним є тестування першої ранкової сечі.

Визначення ґрунтується на принципі імунохроматографічного аналізу

Чутливість визначення (мінімально визначувана концентрація) становить 1000 нг / мл амфетаміну (або його метаболітів).

Наявність у сечі в концентрації 10 мкг / мл інших наркотичних сполук (морфін, каннабинола, метамфетамін, фенциклидин, деоксіефедрін і фенобарбітал) не заважає визначенню амфетаміну (або його метаболітів).

У той же час деякі структурно споріднені амфетаміну з'єднання (D-Метамфетамін в концентрації 15 нг / мл) дають позитивну реакцію під час визначення.

Довідкова інформація по амфетаміну

Амфетамін - хімічний стимулятор центральної нервової системи, за своїми властивостями аналогічний таким природним гормонам, як адреналін, норадреналін і дофамін.

Прийом амфетамінів викликає ряд тимчасових психостимулюючих явищ: знижується втома, підвищується швидкість реакції (гіперактивність), концентрація уваги і працездатність, поліпшується емоційний і фізичний стан. Куди більш значні негативні наслідки прийому: відсутність апетиту, безсоння, дратівливість, запаморочення, тахікардія, аритмія, нудота, блювання, діарея і т.д. - Залежно від частоти і обсягу вживання. При тривалому використанні виникає виснаження організму, параноя, психоз, галюцинації, сплутаність свідомості, конвульсії, судоми, крововиливи в мозок, можливе ураження печінки, нирок, ЦНС і навіть кома.

Способи вживання:

  • внутрішньовенні ін'єкції
  • интераназально (вдихання порошку через ніс)
  • орально (таблетки)

Особливість прийому амфетамінів полягає в їх «циклічному» застосуванні. Після першого прийому досягається дуже сильний, але дуже короткочасний ефект («прихід»), який триває кілька хвилин. Після того, як сплеск відчуттів вщухає, вводиться наступна доза, незважаючи на те, що попередня все ще не виведена з організму. Потім йде ще одна доза, і ще одна. Це називається «швидкісний цикл» («швидкісні перегони», «speed circle»). Ритм циклу може бути, наприклад, таким: вдихання (куріння, ін'єкції) здійснюється щогодини протягом двох-трьох днів, після чого протягом 6-10 годин відбувається «відхід» - відмова від наркотиків, згасання симптомів. За цим як правило, слід тривалий (1-2 доби) сон. Подібний цикл призводить до повного фізичного, нервового і психічного виснаження, вичерпуючи запаси енергії в організмі. Інший варіант циклу - прийом по 1 г речовини кожні 4 години протягом доби (з можливістю затягування до 12 днів).

Приблизний термін можливого визначення амфетаміну в сечі - 2-3 доби

Ознаки вживання:

Після прийняття амфетамінів людина приходить в сильне психомоторне збудження, яке наприкінці інтоксикації стихає. Можливо порушення свідомості. Всі дії та рухи прискорюються. Часто зустрічаються інтоксикаційні психози. При одноразовому передозуванні розвиваються психози делириозного характеру, супроводжувані порушенням орієнтування в часі і просторі, страхом, тривогою, рясними галюцинаціями і зоровими ілюзіями, які зазвичай нетривалі.

Фізіологічні ознаки: гиперрефлексия і тремор рук, різко розширені зіниці зі слабкою реакцією на світло, прискорені пульс та дихання

Деякі з нижчезазначених структурно споріднених сполук також можуть дати позитивну реакцію на тест за наявності їх в аналізованій сечі на зазначеному рівні концентрації (нг / мл):

d-амфетамін  1000 
l-амфетамін 50000
фентермін 3000
3,4-метиленедіоксиоамфетамін (МДА) 2000

Крос-реакція також виникає на тирамін, хлорохін, псевдоефедрин, ефедрин, фенілпропаноламін, фенфлюрамин.

Якщо ви запідозрили факт вживання наркотиків вашими близькими, обійтися без тесту неможливо, адже далеко не завжди можна на око визначити стан людини. Відсутній погляд, круги під очима або запалі щоки зовсім не означають, що людина піддався цій пагубній пристрасті. Та й у початківців наркоманів їх просто може і не бути. Із  за різноманітності видів наркотиків, на тілі можуть бути відсутніми і сліди від внутрішньовенних ін'єкцій.

Точність результату: від 0,2 до 8 відсотків.

Сліди наркотиків можуть бути виявлені навіть через кілька днів після їх прийому.

Фахівці Судової незалежної експертизи України допоможуть точно і якісно визначити факт вживання наркотичних речовин.

Досліджуваний зразок: сеча

Даний вид дослідження тимчасово не проводиться