У цьому розділі Ви маєте можливість поставити питання, які Вас цікавлять стосовно експертиз та інших видів досліджень.

Поставлене питання з'явиться на сайті після відповіді на нього. Відповідь буде додатково відправлена на зазначену Вами електрону адресу.

Відповіді експертів та спеціалістів нашої організації

 

Чи можливо на практиці виділити в натурі 1/2 частину трикімнатної квартири? Чому

Відповідь [24.06.2015]

В нашій практиці були випадки, коли виділ 1/2 трикімнатної квартири був можливий. Проте таке зустрічається досить рідко. Все буде залежати від планування квартири, її площі, розташування на певному поверсі в будинку. Якщо ви хотіли б отримати більш конкретну відповідь стосовно саме вашої квартири, прошу направити технічний паспорт на квартиру та правоустановчі документи всіх співвласників. В рамках безоплатної консультації зможемо зорієнтувати можливий виділ чи ні.


Яка різниця між оцінювачем і судовим експертом?

Відповідь [04.01.2014]

Основною відмінністю є процесуальний статус даних фахівців, а також державний орган який регулює їх діяльність. У випадку з судовим експертом це Міністерство юстиції України - оцінювачі підзвітні Фонду державного майна України. Вони можуть відповідати на схожі, в деяких випадках, питання, але при цьому несуть різну відповідальність за результат і користуються дещо різними нормативними документами. Якщо узагальнити, судові експерти займаються більше питаннями, пов'язаними з судами. Оцінювачі в свою чергу займаються більш повсякденними питаннями - оцінка при продажу, даруванні майна для нотаріуса, наприклад.


Що таке розділ в натурі?

Відповідь [15.01.2014]

Розділ в натурі, як правило, застосовується для нерухомості, яка знаходиться у спільній частковій власності. При цьому, встановлюються частини кожного із співвласників у натурі. Припустимо, що Ви власник ½ будинку, але, які саме приміщення входять в цю ½ в правовстановлюючих документах не вказано. Розділ в натурі дозволить конкретизувати і визначити конкретні приміщення, які входять у вашу частку. Після проведення розділу в натурі будинок припиняє бути спільною частковою власністю, а вважається 2 окремими домоволодіннями з окремим номером квартири, лічильниками на комунікації та інше. Після проведення розділу Ви можете безперешкодно розпоряджатися своєю власністю без згоди інших сусідів (колишніх співвласників будинку).


Як визначається залишкова вартість автомобіля після аварії?

Відповідь [27.01.2014]

У разі повного (тотального)* знищення транспортного засобу може розраховуватися вартість залишків. При цьому експертом визначається ринкова вартість деталей (агрегатів), які вціліли і можуть бути використані надалі. Як правило це коробка передач, в деяких випадках двигун, елементи оздоблення салону та інш. При проведенні експертизи встановлюється їх працездатність, а так само розраховується знос, що дозволяє визначити їх дійсну ринкову вартість.

*Тотальним вважається знищення, коли вартість відновлювального ремонту автомобіля після ДТП дорівнює або перевищує його ринкову вартість.