Стандартні види тесту незалежно від походження води

Переглянути

Питання водозабезпечення одне з найважливіших та має декілька шляхів вирішення. Жителі міських багатоповерхівок користуються послугами місцевого водоканалу, а хто бажає покращити якість питної води — вживає воду з природних джерел. Для власників приватних будинків варіанти розширюються, це можуть бути як центральний водопровід так і колодязі, свердловини піщані або артезіанські, чи забір води з відкритих водойм. 

Автономне водозабезпечення має багато переваг в тому числі - якість води. Сприятливими умовами вважається відповідність води сучасним нормам та вимогам до питної води, яку можна перевірити виконавши аналіз води з колодязя, свердловини або каптажу.  Адже вода з колодязя, свердловини, джерела, каптажу може змінювати свій склад, тому важливо періодично слідкувати за її якістю.

Порядок замовлення аналізу

Рекомендовані показники для аналізу 
води з колодязів та свердловин

Колодязь
- базовий
14 пок.

Мікро
біологія
4 пок.

Вартість 300 грн. 400 грн.
Строки 1-3 дні  4 дні
Мікробіологічні показники
Гетеротрофні мікроорганізми Детальніше... ×
Коліформні бактерії Детальніше... ×
Ентеробактерії Детальніше... ×
E.coli Детальніше... ×
Органолептичні показники
Запах при t 20 град. та при t 60 град.C Детальніше... ×
Забарвленість Детальніше... ×
Каламутність Детальніше... ×
Фізико-хімічні показники
а) неорганічні компоненти:  
Водневий показник (Ph кислотність) Детальніше... ×
Залізо загальне Детальніше... ×
Загальна жорсткість  ×
Марганець Детальніше... ×
Сульфати Детальніше... ×
Хлориди Детальніше... ×
Санітарно-токсикологічні показники
а) неорганічні компоненти:  
Амоній Детальніше... ×
Нітрати (по NO3-) Детальніше... ×
Нітрити Детальніше... ×
Фториди Детальніше... ×
б) інтегральний показник:  
Перманганатна окиснюваність Детальніше... ×
Вартість 300 грн. 400 грн.
Строки 1-3 дні 4 дні

В залежності від кількості досліджуваних зразків при одночасному замовленні санітарно-хімічного аналізу якості питної води діють знижки:

- 1-2 зразки — повна вартість.
- 3-6 зразків — 5% знижка.
- більше 6 зразків — 10% знижка.

Порядок замовлення аналізу

На воду в колодязі мають вплив речовини, що розташовані в радіусі 50 метрів. Це можуть бути і пестициди, і нітрати з нітритами, а також важкі метали або інші шкідливі для здоров'я людини елементи, які можна виявити лише шляхом проведення хімічного аналізу.

Детальніше про хімічний аналіз води

Джерельна вода вважається “живою водою”, її склад не піддається жодному втручанню з боку людини. Природа самостійно очищає її і дає нам повноцінний вітамінізований коктейль. Вода з джерела також може природно змінювати свій склад, особливо при зміні сезону — цьому сприяють паводки, зливи, ґрунтові води. Значний вплив мають викиди промислових підприємств поблизу джерела. Джерельна вода може бути прісною або мінералізованою. Важливо знати склад мінералізованої води щоб її вживання приносило лише користь.

Схожі матеріали:

Артезіанська свердловина вважається найякіснішим джерелом питної води. Глибина залягання води максимально захищає її від недоброякісного впливу зовнішніх чинників. Проте, для води з артезіанської свердловини характерний підвищений вміст металу. Важливо знати склад води з свердловини для того щоб обрати правильну систему фільтрації.

Спеціалісти рекомендують мінімум двічі на рік перевіряти якість води з підземних джерел, каптажів, свердловин, колодязів, природних джерел.

Фахівці ТОВ "Судова незалежна експертиза України" проводять аналізи води з колодязів, свердловин та каптажу на предмет визначення якості води. А також надають рекомендації щодо відповідності наданих зразків води нормам і вимогам чинного законодавства України.


Порядок забору води для мікробіологічного аналізу

Проби води для мікробіологічного аналізу повинні бути зібрані в стерильну ємність (наприклад стерильну ємність для забору сечі, яку можна придбати в аптеці), дотримуючись обережності, щоб уникнути випадкового забруднення стерильної посудини або проби води під час відбору та транспортування.

Під час забору води потрібно ретельно помити руки або взяти стерильні рукавички. Стерильну ємність слід тримати біля основи в одній руці. Пробку або кришку слід утримувати в руці під час заповнення посуду, а потім закрити нею ємність.

Щоб запобігти забрудненню, особа, яка збирає воду, не повинна торкатися будь-якої поверхні, гвинтової різьби горловини посудини або середини кришки. Якщо посудина забруднена, її не можна використовувати.


Законодавство:


Фахівці Судової незалежної експертизи України проведуть професійне і об'єктивне хімічне та мікробіологічне дослідження води, яке дасть можливість точно встановити її якість.