Стандартні види тесту незалежно від походження води

Переглянути

На сьогоднішній день на полицях магазинів, а також в службах доставки води достатньо широко представлений асортимент фасованої питної води.

Якщо Ви обираєте воду для своєї сім’ї, звертайте увагу не лише на зручність замовлення, ціну, сервіс, а обов’язково на склад води.

Розглянемо детальніше чим відрізняється вода фасована, з пунктів розливу, бюветів від водопровідної води. Чинне законодавство ставить за вимогу брати воду з підземних джерел питного водопостачання або водопровідну питну воду,  яка пройшла додаткову обробку для виробництва питної води фасованої та з пунктів розливу. Тобто, дозволяється використовувати додатково очищену водопровідну воду, але на скільки добросовісно виробник виконує очищення і чи придатна вона до вживання може бути відомо лише після лабораторного аналізу.  Так само не відомо як часто проводиться аналіз питної води фасованої, з пунктів розливу, а саме підземного джерела, адже вода в таких джерелах має тенденцію швидко змінювати свій склад.

Порядок замовлення аналізу

Рекомендовані показники для аналізу
фасованої
води, з пунктів та бюветів

Фасована
- базовий
21 пок.
Фасована
- повний
29 пок.

Мікро
біологія
4 пок.

Вартість 500 грн. 650 грн. 400 грн.
Строки 1-3 дні 4 дні
Мікробіологічні показники
Гетеротрофні мікроорганізми Детальніше... × ×
Коліформні бактерії Детальніше... × ×
Ентеробактерії Детальніше... × ×
E.coli Детальніше... × ×
Органолептичні показники      
Запах при t 20°С та при t 60°С Детальніше... ×
Забарвленість Детальніше... ×
Каламутність Детальніше... ×
Фізико-хімічні показники
а) неорганічні компоненти:  
Водневий показник (Ph кислотність) Детальніше... ×
Залізо загальне Детальніше... ×
Загальна жорсткість Детальніше... ×
Кальцій Детальніше... ×
Магній Детальніше... ×
Мідь Детальніше... ×
Поліфосфати (за PO43-) Детальніше... ×
Цинк Детальніше... ×
Сульфати Детальніше... ×
Хлориди Детальніше... ×
Загальна лужність Детальніше... ×
Йод Детальніше... ×
Марганець Детальніше... × ×
б) органічні компоненти:  
Нафтопродукти Детальніше... × ×
Поверхнево активні речовини аніонні Детальніше... × ×
Санітарно-токсикологічні показники
а) неорганічні компоненти:  
Фториди Детальніше... ×
Амоній Детальніше... ×
Нітрати (по NO3-) Детальніше... ×
Нітрити Детальніше... ×
Кремній Детальніше... ×
Алюміній Детальніше... × ×
Кобальт Детальніше... × ×
Нікель Детальніше... × ×
Хром загальний Детальніше... × ×
б) органічні компоненти:  
Формальдегід Детальніше... × ×
в) інтегральний показник:  
Перманганатна окиснюваність Детальніше... ×
Вартість 500 грн. 650 грн. 400 грн.
Строки 1-3 дні 4 дні

В залежності від кількості досліджуваних зразків при одночасному замовленні санітарно-хімічного аналізу якості питної води діють знижки:

- 1-2 зразки — повна вартість.
- 3-6 зразків — 5% знижка.
- більше 6 зразків — 10% знижка.

Порядок замовлення аналізу

Схожі матеріали:

Важливо також на скільки якісно проводять очищення тари, дезінфекцію тари, що використовується не вперше для питної фасованої води. У разі виявлення невідповідності нормам у пробах води, виробник зобов’язаний вилучити  всю партію води, а не продавати її. Але не кожен захоче понести такі збитки, тому може і знехтувати здоров’ям людей. Визначити якість та склад води можливо лише шляхом проведення аналізу питної води фасованої, з пунктів розливу та бюветів.

Детальніше про хімічний аналіз води

Варто звернути увагу, що дітям з народження та до трьох років рекомендована до вживання вода, яку не обробляють  реагентами та яка у своєму складі не містить консервантів, а також не мінералізується штучно. Дитячу воду фасують в скляну  тару  та одноразову, яка не більше 6,0 куб.дм за об'ємом. Дитяча вода повинна містити на етикетці строк її придатності, а також умов зберігання після відкриття пляшки. Важливо те, що    вміст амонію не повинен перевищувати 0,1 мг/куб.дм. Для уникнення потрапляння сторонніх речовин така вода повинна наповнюватися на лінії, яка не використовується  для розливу  мінеральних  вод,  алкогольних  та безалкогольних напоїв.

У відділенні  ТОВ «Судова незалежна експертиза України», Ви можете замовити «Базовий» аналіз  на 19 показників або «Повний» аналіз на 32 показники якості води та визначити відповідність фасованої води та води з пунктів розливу вимогам Державних санітарних норм та правил "Гігієнічні вимоги  до  води  питної,  призначеної  для  споживання  людиною" (ДСанПіН 2.2.4-171-10).


 

Як слід вибирати воду для правильного аналізу якості води?

Взяття проб на хімічний аналіз води з свердловин або ж на стандартний аналіз водопровідної води являє собою дуже і дуже відповідальну процедуру. Якщо зробити щось неправильно, то результат буде навіть більше, ніж не точним. Щоб провести правильний хімічний аналіз потрібно півтора літра води. В якості ємності для подальшої доставки води використовуйте пластикову або скляну тару. Посуд не повинен мати ніяких сторонніх запахів і бути абсолютно чистим. Важливо дотримуватися кількох правил:

  • Перед набором вода повинна стікати з крана не менше десяти хвилин;
  • Воду набирайте тонким струменем по стінці ємності щоб уникнути навіть мінімального бурління;
  • Не можна допускати утворення повітряної пробки, тому варто набирати воду під самій край тари;
  • Доставити воду до лабораторії якомога швидше.


Порядок забору води для мікробіологічного аналізу

Проби води для мікробіологічного аналізу повинні бути зібрані в стерильну ємність (наприклад стерильну ємність для забору сечі, яку можна придбати в аптеці), дотримуючись обережності, щоб уникнути випадкового забруднення стерильної посудини або проби води під час відбору та транспортування.

Під час забору води потрібно ретельно помити руки або взяти стерильні рукавички. Стерильну ємність слід тримати біля основи в одній руці. Пробку або кришку слід утримувати в руці під час заповнення посуду, а потім закрити нею ємність.

Щоб запобігти забрудненню, особа, яка збирає воду, не повинна торкатися будь-якої поверхні, гвинтової різьби горловини посудини або середини кришки. Якщо посудина забруднена, її не можна використовувати.


Законодавство:


 Фахівці Судової незалежної експертизи України проведуть професійне і об'єктивне хімічне та мікробіологічне дослідження води, яке дасть можливість точно встановити її якість.